0% Ładowanie...

Jakub Wasilewski na stanowisku Export Manager

Korzystając ze stabilnej pozycji na polskim rynku, w 2020 roku rozpoczęliśmy działania eksportowe.

Autor:

Marta Pustuła

Marketing Manager

Obowiązki związane z wprowadzeniem marki na nowe rynki powierzylilśmy Jakubowi Wasilewskiemu, który przeszedł do RECEVENT z niemieckiej agencji full service Bauer-Kollmer, w której odpowiadał za zarządzanie kampaniami reklamowymi w krajach D/A/CH i Luksemburgu.

W RECEVENT zajmie się w pierwszej kolejności komunikacją marki RECEVENT oraz EkoPoster – ekologicznej drukarni wielkoformatowej należącej do agencji, a także koordynacją zleceń napływających z zagranicy. Wieloletnie doświadczenie na niemieckojęzycznym rynku pozwala mu na swobodne poruszanie się po tamtejszych meandrach reklamy zewnętrznej.

Zapytaliśmy Jakuba Wasilewskiego, jak wyglądają pierwsze miesiące działań eksportowych.

Kuba, przede wszystkim witaj w polskiej reklamie. Opowiedz, od czego zacząłeś wprowadzanie na rynek, w tym momencie niemiecki, agencji RECEVENT.

Pierwsze tygodnie to przygotowanie firmy na nowe procedury – zebranie danych dotyczących specyfikacji druków wielkoformatowych w Niemczech, choćby standardowych formatów, które są tam inne niż w Polsce, zaplanowanie logistyki itd., przekazanie ich i doprecyzowanie z managerami drukarni i działu ACC. Z drugiej strony przygotowanie całej komunikacji marketingowej dla klienta zagranicznego – strony internetowe, oferty, cenniki… I tutaj mam wsparcie działu marketingu RECEVENT.

Jak zmieniły się Twoje kompetencje, zakres obowiązków po przejściu do RECEVENT?

Na pewno się wyspecjalizowały. W Bauer-Kollmer reklama zewnętrzna stanowiła pewien procent zleceń, zaś RECEVENT to specjalista w tej dziedzinie. Poza tym zmieniłem otoczenie, ale w zasadzie kontynuuję pracę w dobrze znanej mi branży – tak od strony agencji, jak i klientów i ich potrzeb, więc dużej zmiany nie odczułem.

Jakie masz cele na najbliższe miesiące?

Zbudowanie pozycji stabilnego, wartościowego partnera dla klientów z krajów D/A/CH. Specyfika tamtego rynku wymaga jakościowej produkcji, ale i całej usługi – terminowości realizacji zleceń, pewności. RECEVENT ma świetne fundamenty, by ten cel osiągnąć. Zaufania nie zdobywa się od razu, ale już mamy wszelkie narzędzia, by na nie zapracować.

Publikacje o transferze w mediach branżowych:

Wirtualnemedia.pl

OOHmagazine.pl