0% Ładowanie...

Polityka zrównoważonego rozwoju RECEVENT

Polityka zrównoważonego rozwoju RECEVENT zakłada odpowiedzialne ekologicznie zarządzanie trzema aspektami naszej działalności:

  1. Pracą biurową i produkcyjną.
  2. Zasobami.
  3. Logistyką.

I. Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.

Dzięki panelom fotowoltaicznym, które zapewniają 75% naszego zapotrzebowania na energię elektryczną, minimalizujemy emisję dwutlenku węgla.

Moduły monokrystaliczne wyposażyliśmy dodatkowo w optymalizatory, które usprawniają pracę, gdy część paneli jest zacieniona – moduły w zacienionych obszarach nie mają wpływu na wydolność całego systemu, ponieważ każdy z nich posiada własny punkt mocy.

II. Nietoksyczne tusze wodne

W naszej drukarni korzystamy wyłącznie z tuszów wodnych, niezawierających toksycznych rozpuszczalników (solwentów).

To neutralne ekologiczne tusze, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia pracowników drukarni, monterów oraz wszystkich odbiorców naszych reklam.

Dzięki ich zastosowaniu nasza drukarnia nie produkuje także toksycznych odpadów w postaci zlewek oraz czyściw.

III. Papier z certyfikatem FSC

Podłoża do druku (papier blueback i whiteback), z których korzystamy we własnej ekologicznej drukarni wielkoformatowej, posiadają certyfikat FSC. Dzięki temu wspieramy zrównoważoną gospodarkę leśną.

IV. Filozofia zarządzania Kaizen – eliminowanie wszelkiego marnotrawstwa

Zarządzanie zgodnie z filozofią Kaizen zakłada nieustanny proces usprawniania procesów oraz minimalizowania zużycia zasobów. Dla przykładu: ścinki papieru (odpady z produkcji poligraficznej) wykorzystujemy do pakowania paczek, dzięki czemu w naszej drukarni nic się nie marnuje.

Wprowadzamy ponadto systemy informatyczne automatyzujące naszą pracę, co pozwala na oszczędność nie tylko czasu, ale i energii elektrycznej oraz zasobów (automatyzacja minimalizuje liczbę pomyłek wynikających z czynnika ludzkiego).

V. Odpowiedzialna logistyka

System łączenia paczek pozwala nam skracać trasy kurierów, dostarczających nasze paczki, dzięki czemu również zmniejszamy emisję CO2.