0% Ładowanie...

Robert Dąbrowski wicemistrzem Europy Centralnej w rallycrossie

Robert Dąbrowski w swoim debiutanckim sezonie w wyścigach FIA CEZ w rallycrossie zdobywa wicemistrzostwo Europy Centralnej, jeżdżąc w barwach RECEVENT!

Autor:

Marta Wasilewska

Marketing Manager

W miniony weekend słoneczna Italia przerodziła się w pełną błota Krainę Deszczowców, ale to nie powstrzymało najlepszego debiutanta Mistrzostw Europy Centralnej w rallycrossie – Roberta Dąbrowskiego, CEO RECEVENT – przed zdobyciem 2 miejsca w VIII rundzie FIA CEZ i w całym sezonie 2021 w klasyfikacji STC2000.

Robert Dąbrowski zjawił się na torze Maggiora Offroad Arena, by przypieczętować tytuł wicemistrza SuperTouringCars 2000 i nie zawiódł kibiców. Deszczowa aura towarzyszyła kierowcom od piątku aż do niedzieli, ale nie zepsuła dobrych nastrojów w namiocie serwisowym Automax – teamu, który cały sezon dbał o stan techniczny Renault Clio S2000.

Robert po raz kolejny w tym roku startował na nowym dla siebie torze i po raz kolejny utrzymał tempo i doskonałą dyspozycję, w trzecim przejeździe kwalifikacyjnym wykręcając najlepszy czas okrążenia! Nie obyło się rzecz jasna bez trudności i usterek w drodze na podium. Ogromne błoto na torze, który w dużej części jest szutrowy, mocno utrudniało rozpędzenie się do pełnej szybkości. Ponadto w półfinałowym przejeździe opona przedniego koła pękła na wyrwie i Robert od trzeciego okrążenia jechał na samej feldze, mimo wszystko kończąc przejazd na 2 pozycji.

VIII runda zapewniła więc Robertowi i jego wiernym kibicom niesamowite emocje. Zwłaszcza że jej zwieńczeniem było odebranie pucharu za 2 miejsce w klasyfikacji STC2000. Puchar za 2 miejsce w całych zawodach Robert odbierze natomiast na gali kończącej sezon 2021.

Wicemistrzostwo Robert Dąbrowski zapewnił sobie następującymi rezultatami w poszczególnych rundach:

I runda – Słomczyn: 1 miejsce

II runda – Rabócsiring: 4 miejsce

III runda – Greinbach: 3 miejsce

IV runda – Sosnová: 2 miejsce

V runda – Castelletto: 4 miejsce

VI runda – Seldčany: zawody nieukończone (awaria auta)

VII runda – Slovakiaring: 4 miejsce

VIII runda – Maggiora: 2 miejsce

Skoro tak przebiegł debiutancki sezon w europejskich wyścigach, to tym mocniej zacieramy ręce na sezon 2022, w którym Robert wystartuje nowym autem z mocniejszym silnikiem.

Gratulujemy Robertowi i niecierpliwie czekamy na przyszły sezon!