0% Ładowanie...

Inwazja na Nyirad-Robert Dąbrowski z najlepszym czasem okrążenia

Sezon rajdowy powoli dobiega końca, 23 i 24 września ściganie w FIA CEZ Rallycross zawitało do węgierskiego Nyirad. Znajdujący się w starej kopalni, niezwykle atrakcyjny, a zarazem wymagający tor przeżywał prawdziwe oblężenie. Ostatecznie do startu stanęło łącznie aż 148 kierowców.

Autor:

Martyna Stefańska

Marketing Specialist

Zmienne warunki atmosferyczne nie odpuszczały organizatorom. Obfity deszcz podniósł poprzeczkę trudności na zupełnie nowy poziom. Dla Roberta Dąbrowskiego, jadącego w barwach Recevent, taka aura to warunki idealne, więc kibice po cichu liczyli na powtórkę z Greinbach, gdzie mimo ulewy wrócił z kompletem punktów.

Pierwsze dwie kwalifikacje upłynęły Dąbrowskiemu na pogoni za Romanem Castoralem, zostawiając pozostałych rywali z tyłu. W niedzielny poranek, który przywitał zawodników ulewnym deszczem rozegrała się ostatnia trzecia kwalifikacja, w której Robert nie tylko zwyciężył ze znaczącą przewagą czasową, ale uzyskał również najlepszy czas okrążenia spośród wszystkich zawodników startujących w Nyirad.

Robert Dąbrowski drugi w węgierskim Nyirad

Niestety tym razem pogoda odegrała pierwszoplanową rolę i zawody przerwano. Zalany tor nie pozwolił na kontynuowanie rywalizacji i miejsca zostały przyznane na podstawie punktacji uzyskanej po trzech kwalifikacjach.

Ostatecznie to Castoral stanął na najwyższym stopniu podium, drugi był Dąbrowski, na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Michał.

Robert Dąbrowski przed ostatnim wyścigiem w sezonie zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji generalnej FIA CEZ RallyCross

Węgierski klasyk to już historia. Teraz czas na ostatnie wyścigi FIA Central European Zone, które rozegrają się w najbliższy weekend 7/8.10.2023 na Slovakiaring.